Spotkania grup polsko-niemieckich

Aktywne działanie na rzecz środowiska, mobilne spotkania grup polsko-niemieckich

Koncepcja:

Szukamy uczestników:   udział w wyprawie bezpłatny

Wyprawa dla aktywnych  „Świat natury w Euroregionie Pomerania“  

Dwie polsko-niemieckie grupy liczące po 12 osób każda spotkają się w dwóch różnych miejscach, oba mają jednak historyczne konteksty. Jedno z miejsc spotkań to willa Eden koło Gützkow nad Pianą, drugie to stara leśniczówka w miejscowości  Widzieńsko nad leśnym potokiem Gowienica.

Grupa z Gützkow po niemieckiej stronie rozpocznie po 2 dniach wyprawę w dolinę Piany. Będzie to podróż trzema różnymi środkami lokomocji przez trzy parki przyrodnicze, a jej celem będzie Stepnica u ujścia Odry do Zalewu Szczecińskiego po polskiej stronie granicy.

W Stepnicy nastąpi spotkanie obu grup, a ich uczestnicy wezmą udział w „szczycie na temat natury“. Ich partnerami do dyskusji będą szefowie parków natury, strażnicy leśni, członkowie organizacji ochrony przyrody. Zapowiada się interesujący wieczór z wykładami, wymianą doświadczeń i intensywnymi rozmowami na tematy związane ze wspólnym obszarem przyrody w regionie przygranicznym. 

Grupa, która wystartuje z Widzieńska w Polsce, będzie już wtedy miała za sobą cztery intensywne dni zajęć i rozpocznie wyprawę do tych samych miejsc, które odwiedziła grupa pierwsza, ale w kierunku Niemiec.

Alte Försterei Villa Eden, Gützkow

Natomiast grupa przybyła z niemieckiej strony weźmie udział w programie realizowanym w Puszczy Goleniowskiej. Uczestnicy będą mieli możliwość przybycia na imprezę kończącą cały program w Gützkow (patrz grafika).

 

Partnerzy projektu:

  • HOP Transnationales Netzwerk Odermündung e.V.
  • SOT  Stepnicka Organizacja Turystyczna