Wolgast: Stara Poczta

Hiistoryczna Stara Poczta dla calkiem mlodych ludzi

Alte Post WolgastAlte Post Wolgast

Od wiosny 2006 historyczny budynek poczty w Wolgast z roku 1884 stał pozbawiony swojej funkcji i opuszczony. Ku zmartwieniu miasta wszelkie plany i podziały na cele własności mieszkaniowej nie znalazły zainteresowania koniecznego dla praktycznej realizacji przedsięwzięcia.

Podczas rozmów z burmistrzem Panem Stefanem Weigler w roku 2011 doszło do inicjatywy dla koncepcyjnego zajęcia się ważnym kompleksem budynków znajdującym się w eksponowanym miejscu w centrum miasta starego Wolgastu.

Dzięki dużemu wysiłkowi członkom naszej sieci HOP w bardzo krótkim czasie udało się opracować i przedłożyć inwestorom logiczną merytoryczną koncepcję z interesującymi perspektywami gospodarczymi.

Chodzi o bardzo nowoczesną, innowacyjną koncepcję hostelu dla młodych gości z publicznym dostępem do części sportowej Indoor.

Powstaną nowe miejsca pracy, nowa sportowa oferta na spędzanie wolnego czasu dla młodych ludzi, akcja dla prosperującej miejskiej przestrzeni życiowej, a w rezultacie lokalne źródło tworzenia wartości dodanej.

Już na początku lutego 2012 to co było uważane prawie za niemożliwe, urzeczywistniło się.

Nasza koncepcja jest realizowana przez grupę z Berlina, grunty zostały zakupione.

Sieci HOP udało się tym samym wygenerować sumę inwestycji w wysokości ponad 1.000.000,00 € dla Wolgastu i regionu Pomorza Przedniego.

Alte Post WolgastAlte Post Wolgast